Розширене засідання експертної ради стейкголдерів спеціальністю 014 Середня освіта (Географія)

2 листопада 2021 року в змішаному форматі відбулося розширене засідання експертної ради стейкголдерів за спеціальністю 014 Середня освіта (Географія), присвячене обговоренню і узагальненню пропозицій до проєктів ОПП: Середня освіта (Географія. Біологія та здоров'я людини), Середня освіта (Географія. Біологія та здоров'я людини) першого (бакаларвського) рівня вищої освіти і Середня освіта (Географія) другого рівня вищої освіти.

У ході засідання декан природничо-географічного факультету канд. пед. наук, доцент Міронець Л.П. ознайомила присутніх із специфікою вимог Нової української школи щодо формування у майбутніх випускників педагогічних спеціальностей таких компетентностей, що забезпечуватимуть виконання професійних обов’язків на високому рівні.

Голова експертної ради – начальник управління державної служби якості освіти у Сумській області А.П. Рябуха, виходячи з досвіду проведення атестаційних процедур, запропонувала розширити коло фахових компетентностей майбутніх вчителів, звернувши увагу на вміння проведення ними самоаналізу власної професійної діяльності. Корнус А.О. – доцент кафедри загальної та регіональної географії, гарант ОПП Середня освіта (Географія) другого рівня вищої освіти, повідомив необхідність імплементації компетентностей, передбачених професійних стандартом вчителя закладу загальної середньої освіти, у даних ОПП.

Низку цінних зауважень щодо чіткого розмежування біологічної складової ОПП бакалаврського та магістерського рівнів, уникнення дублювання освітніх компонентів висловили професор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Ю.В. Буц та директор Кролевецького НВК № 6 В.Г. Сахнюк, директор Конотопської ЗОШ І-ІІІ ступенів С.П. Горшеніна, голова бюджетної комісії Сумської обласної ради, випускник спеціальності Географія та біологія О.В. Медуниця. Коробова Ю.В. − старший викладач кафедри практики англійської мови, внесла кілька пропозицій щодо викладання англійської мови, які слід врахувати при укладанні навчального плану.

Значну увагу учасники засідання, зокрема директор «Боромлянського НВК:  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ» С.М. Білоус, консультант з географії Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Н.В. Голобородько приділили інтеграції предметів природничого циклу згідно вимог НУШ. Активну участь в обговоренні пропозицій до проєктів ОПП взяли здобувачі освіти за даними ОПП – І.В. Шако та С.О. Спасьонова, звернувши увагу на потребу розширення географії місць проведення навчальних польових практик, у тому числі за межами Сумської області та збільшення кількості годин, відведених на вивчення методики навчання біології.

За результатами засідання надано доручення групам розробників ОПП Середня освіта (Географія. Біологія та здоров’я людини), Середня освіта (Географія. Англійська мова) першого бакалаврського рівня та Середня освіта (Географія,) другого (магістерського) рівня вищої освіти на чолі із гарантами розробити проєкти оновлених ОПП та представити їх на сайті університету з метою подальшого громадського обговорення.