Моніторингові дослідження якості води річки Псел

Сезонні моніторингові дослідження якості води р. Псел, що проводяться в рамках виконання календарного плану кафедральної НДР «Гідрохімічний моніторинг річкових басейнів Сумщини» (науковий керівник доц. Касьяненко Г. Я.).

Було проведено визначення нітритів, які в десятки разів більш токсичні за своїх «родичів» - нітратів. Інтенсивність забарвлення розчину пропорційна вмісту нітритів. Дві проби відібрані вище за течією Псла від м. Суми, дві у м. Суми, одна – нижче на декілька кілометрів від очисних споруд міста в районі Старого села (центральна колба, найінтенсивніше забарвлення). Аналогічна ситуація і за багатьма іншими показниками, яких визначається біля трьох десятків. Негативний антропогенний вплив міста на р. Псел просто зашкалює!