Розширене засідання експертної ради стейкхолдерів за спеціальністю 091 Біологія

1 грудня 2021 року в змішаному форматі відбулося розширене засідання експертної ради стейкхолдерів та групи забезпечення за спеціальністю 091 Біологія. Засідання було присвячене обговоренню та узагальненню пропозицій до проєктів освітньо-професійних програм (ОПП): 091 Біологія. Прикладна біологія першого (бакалаврського) рівня та 091 Біологія другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Ініціювали зустріч гаранти ОПП Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка к.б.н., завідувач кафедри біології та методики навчання біології Ю. І. Литвиненко та к.б.н., доцент цієї ж кафедри О. В. Говорун.

Учасники зустрічі обговорили унікальність освітньо-професійних програм за спеціальністю 091 Біологія та сучасні вимоги до них. Активну участь в обговоренні взяли:

Глазков Едуард Олександрович – доктор медичних наук, доцент, завідувач кафедри фізіології Луганського державного медичного університету;

Козачук Наталія Олександрівна – доктор біологічних наук, доцент, професор кафедри фізіології людини і тварин Волинського національного університету;

Дудченко Григорій Іванович – виконуючий обов’язки директора природного заповідника «Михайлівська цілина»;

Круподьорова Тетяна Анатоліївна – старший науковий співробітник лабораторії екстракції рослинної сировини та біоконверсії ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України»;

Шейко Віталій Ілліч – доктор біологічних наук, професор кафедри біології людини, хімії та методики викладання хімії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка;

Вакал Анатолій Петрович – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики навчання біології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка;

Дубіковська Анастасія Володимирівна – студентка 644 групи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Під час своїх виступів стейкхолдери наголосили, що обговорювана ОПП за першим освітнім рівнем має забезпечувати формування у здобувачам вищої освіти знань та умінь з галузі біології, що нададуть їм можливість самостійно виконувати професійну діяльність; забезпечувати освіту в галузі та заохотити студентів до певних областей біології для засвоєння програм наступного рівня освіти; формувати у випускників конкретних професійних компетентностей в біології за рахунок реалізації індивідуальних освітніх траєкторій. Було запропоновано підсилити міждисциплінарні зв'язки й інтегративність освіти та можливості трансформації окремих блоків відповідно до запитів роботодавців.

Стейкхолдери також наголосили, що під час розробки ОПП за другим освітнім рівнем мають бути враховані інноваційні підходи до формування у здобувачів вищої освіти вмінь до вирішення теоретичних та експериментальних питань у галузі біології та інших суміжних науках, з метою вивчення та оцінки стану біологічних систем, їх використання, моніторингу й оцінки стану навколишнього середовища з подальшим упровадженням досягнень у виробництво та соціальну сферу.

За результатами засідання були надані доручення групам розробників ОПП 091 Біологія. Прикладна біологія першого (бакалаврського) рівня та 091 Біологія другого (магістерського) рівня вищої освіти на чолі із гарантами розробити проєкти оновлених ОПП та представити їх на сайті університету з метою подальшого публічного обговорення.