Віртуальна екскурсія на фармацевтичний завод «Кусум Фарм»

02 лютого 2022 року студенти природничо-географічного факультету (спеціальностей «014 Середня освіта (Хімія)», «014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», «014 Середня освіта (Географія)»), викладачі (Юлія Володимирівна Харченко, Олена Михайлівна Бабенко, Юлія Сергіївна Вакал, Олеся Григорівна Корнус, Олена Миколаївна Король) та декан факультету Людмила Петрівна Міронець відвідали віртуальну екскурсію на фармацевтичний завод «Кусум Фарм».

Екскурсію розпочав директор компанії «Kusum» Олександр Станіславович Маринін, розповівши про напрямки роботи компанії. Менеджер забезпечення якості Марина Олександрівна Кобзарєва висвітлила інформацію про особливості сировини та пакувальних матеріалів, які використовуються у виробництві, етапи їх контролю; а також, яку саме продукцію виготовляє завод (таблетки, капсули, сиропи тощо).

Безпосередньо на виробництві проводили екскурсію – заступник начальника виробництва Володимир Миколайович Удовиченко та заступник завідувача лабораторії фізико-хімічних методів аналізу по регуляторним питанням Галина Володимирівна Єрмоленко.

Володимир Миколайович показав, як відбувається поетапне виготовлення ліків – у відповідних кімнатах (карантину, зважування, покриття таблеток, фасування та упаковки). Галина Володимирівна провела по усім лабораторіям (лабораторія «мокрої» хімії, інструментальний зал тощо), де здійснюється ретельний аналіз щодо якості виготовленої продукції. У лабораторіях наявне різноманітне сучасне обладнання для аналізу, а саме  - хроматографи, УФ-спектрофотометри, рідинні хроматографи, газові хроматографи, титратор Карла Фішера, рефрактометри, кондуктометри тощо, що дозволяє працівникам лабораторії провести якісний та ретельний аналіз продукції на різних етапах виробництва.

Щиро дякуємо представникам фармацевтичного заводу «Кусум фарм» за чудову та пізнавальну екскурсію!