Участь викладача ПГФ у Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Водно-болотні угіддя: сучасний стан та перспективи розвитку»

1 лютого 2022 року на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено  Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Водно-болотні угіддя: сучасний стан та перспективи розвитку». На конференції були присутні 34 представники різних природоохоронних та академічних наукових установі та університетів України й Болгарії. Серед учасників був доцент кафедри біології та методики навчання біології, кандидат біологічних наук І. Р. Мерзлікін.

Знаково, що конференція пройшла напередодні відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який проводиться щороку на другий день лютого.

Доповіді учасників охоплювали широке коло проблем – від динаміки кліматичних змін до водоростей і гідрохімічного складу різноманітних водних об’єктів. Найбільша кількість доповідей стосувалася значення різних типів водно-болотних угідь у збереженні біорізноманіття. Доповідь Ігоря Романовича була присвячена проблемі інтенсивного розорювання заплав, яке наразі спостерігається у багатьох областях України. На прикладі заплави р. Сейм була показана їх надзвичайна значущість у збереженні великої кількості хребетних тварин, у тому числі і рідкісних.