Відкрита лекція на тему “Популярна орнітологія як спорт, навчання та моніторинг на заповідних територіях”

11 травня 2022 р. на природничо-географічного факультеті Панченко Сергій Михайлович, д.б.н., начальник науково-дослідного відділу національного природного парку “Гетьманський” провів відкриту лекцію на тему “Популярна орнітологія як спорт, навчання та моніторинг на заповідних територіях”.

На лекції були присутні студенти-біологи та викладачі факультету, а також всі бажаючі, зокрема співробітники національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” та регіонального ландшафтного парку “Сеймський”.

Сергій Михайлович розповів про особливості організації спостережень за птахами (“бьордвочінг” - птахоспоглядання), зокрема про підготовку необхідного обладнання, розробку маршруту, залучення науковців та громадськості, поділився власним досвідом та досвідом роботи об'єктів природно-заповідного фонду України.
 Також мова йшла про важливість даних, отриманих орнітологами-любителями, для моніторингу стану довкілля, як це відбувається в рамках програми спостережень за білим лелекою чи завдяки відомостям про поширення рослин і тварин на ресурсах UkrBin чи iNaturalist.