10 листопада 2022 року у змішаному форматі пройшло спільне засідання комісії із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.
По третьому питанню, яке звучало так «Про залучення органів студентського самоврядування до розробки заходів, спрямованих на покращення організації освітнього процесу», доповідала представниця студентського самоврядування природничо-географічного факультету Валерія Савіщенко.
У своїй доповіді Валерія зазначила, що самоврядування ПГФ вважає основою успішного освітнього процесу - це «згуртованість». За умов постійного дистанційного навчання студенти втрачають навичку успішної комунікації, яка в подальшому стане їх основним інструментом для влаштування на роботу та просування по кар’єрним сходам. Не менш важливим є й те, що постійна соціальна активність покращує рівень засвоєння навчального матеріалу і дозволяє знаходитися студенту постійно в русі. Тому студентство ПГФ направили свою роботу в сторону організації заходів з максимальним залученням як студентів, так і викладачів.
Одним із наймасштабніших заходів та супер крутим івентом – є проєкт під назвою «Екоспокій». Захід, який студенти ПГФ створили повністю самі, починаючи з вибору теми і закінчуючи прорахунком кошторису. Це був грантовий проєкт. По-перше, студенти змогли навчитися працювати з проєктиним менеджментом і зрозуміли як покроково організувати етапи заходу, пропрацювали проблему суперечності, щодо бачення теми та її подальшого розвитку, яка часто постає при роботі в команді. Найбільш важливою навичкою, яку отримали - є «аналіз». Під час навчання перед нами часто постають питання порозуміння з викладачами та одногрупниками і для того, щоб адекватно реагувати на певні ситуації, ми повинні вміти аналізувати і виділяти позитивні та негативні сторони. Захід був проведений для осіб з інвалідністю. Спілкування з природою допомогло позбавитися від стресу та депресії та віднесло учасників в чудесний світ дослідів та творчості. Для них була проведена квест-екскурсія, хіміко-біологічні експериментаріуми з магічними дослідами по розділенню пігментів, геологічний майстер-клас із визначення мінералів, а також творчі майстер-класи. Учасники виявляли цікавість до хімічних процесів та біологічних, тим самим покращуючи свої знання з різних галузей. Про дрібну моторику також ніхто не забув, для цього було задіяно каштани, з яких потім отримали гарних гусениць на листочках. На завершення було проведено квіз на знання рослин і отримання призів за результатами, а саме: 1 місце - навушники та пластилін для ліпки, 2 , 3 місце - набір кінетичного піску, а всі учасники отримали набори для творчості з кульками орбізів. Загалом захід був покликаний для активації органів чуття та емоційного відпочинку для людей з інвалідністю.
День ПГФ - відомий всім факультетський захід. Студенти протягом тижня, під час якого святкування, за основну мету несуть: реклама спеціальностей та факультету в широкі маси. Таким чином, розвиваються навички до ефективного викладу інформації. Часто студенти не можуть виділити основні аспекти серед опрацьованого матеріалу і тому рівень засвоєння матеріалу значно падає. А протягом цього тижня в нас є можливість виділити головні пункти, що характеризують наше навчання і таким чином зацікавити майбутніх абітурієнтів. В сучасному світі навичка лаконічного викладу інформації гарантує успішне сприйняття індивіда соціумом.
Кожен факультет на початку вересня проводить зустріч для першого курсу, але мало хто задумується над ефективністю проведення не так самої зустрічі, як етапу підготовки до неї. Для студентів ПГФ головний аспект – це тісна співдія студентів, викладачів та адміністрації. Під час розробки плану проведення зустрічі, студенти зустрічаються особисто або створюють конференції онлайн і обговорюють всі разом спільні дії. За рахунок цього кожен студент починає краще розуміти особливості кожного викладача, а викладачі в свою чергу навчаються в неформальних умовах знаходити підхід до студентів, що далі допомагає правильно підібрати найефективніші методи для викладення інформації. І звичайно для першого курсу - це перша соціальна адаптація до нового середовища, а отже звикання до нього. Наявність психологічно комфортних умов забезпечує гарну роботу мозку та сприймання інформації.
Завершила свою доповідь Валерія словами про те, що вона горда тим, що є студенткою природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка.