Участь у конференціях

Канд. біол. наук доцент кафедри біології та МНБ І. Р. Мерзлікін та його дипломниця-магістрантка Т. В. Сурело  25 лютого прийняли участь у ХХХIII зборах Західноукраїнського орнітологічного товариства.

У зібранні, яке тривало 7 годин  прийняли участь 50 членів товариства та гостей із 17 областей України. Спочатку за планом відбулася Звітно-виборна частина під час якої звітувався президент товариства доцент кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського НУ М. Д. Матвєєв, створили лічильну комісію і вибрали правління та раду. На початку зібрання вшанували пам’ять хвилиною мовчання чотирьох колег-орнітологів, які пішли з життя у 2020-2022 рр., у тому числі і загинули на фронті та згадали орнітологів, які зараз знаходяться у лавах Української армії і боронять нашу Вітчизну. Відзначалось, що збори Товариства не проводилися у 2021-2022 рр. через COVID та воєнні дії і що це перша спроба у онлайн проведенні зібрання Товариства. Був заслуханий звіт про роботу Української громадської наукової бібліотеки ім. Ігоря Горбаня. У науковій частині були заслухані доповіді «Війна і птахи», «Попередня інформація про орнітофауну безлісих товтр Кам’янеччини», «Птахи урочища «Нескучне» (м. Тростянець, Сумська область) на основі досліджень 2006-2008 рр.», «Дослідження птахів штучних гніздівель на території північного сходу України». «Кормова поведінка дятла біло спинного», «Водноболотні угіддя заплави річки Припять та Стохід» та інші. Увагу слухачів привернула доповідь М. Дребета про роботу Кам’янець-Подільського ботанічного саду та його роль у збереженні біорізноманіття птахів. Після перерви були розглянуті нагальні справи та плани товариства і підведені результати роботи товариства за звітній період. Новим президентом ЗУОП був вибраний доктор біологічних наук старший науковий співробітник, завідувач відділу Державного природознавчого музею НАН України (м. Львів) А. А. Бокотей. В резолюції зібрання було відзначено високий рівень доповідей і нагальну потребу залучання молоді до наукової роботи у тому числі і занять орнітологією. На осінь було заплановано проведення Всеукраїнської орнітологічної конференції.