Саме з таких слів розпочала нашу зустріч випускниця 2014 року природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія) Солоха Катерина Анатоліївна.
Сьогодні Катерина Анатоліївна - вчитель біології закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Тростянецької міської ради, керівник шкільного лісництва «Нескучанське». На гостьовій лекції були присутні здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету. Зустріч організована в рамках вивчення навчальної дисципліни «Методика позакласної та позашкільної роботи з біології та природознавства».
Спочатку Катерина Анатоліївна познайомила здобувачів вищої освіти із нормативними документами організації шкільного лісництва на базі закладу загальної середньої освіти, розповіла історію створення лісництва «Нескучанське», яка розпочалася з травня 1969 року, структуру гуртка та особливості роботи.
Вчителька впевнена, що екологічне виховання матиме результат тільки тоді, коли воно здійснюється практично. З її досвіду, учні із задоволенням проводять заняття на свіжому повітрі, досліджують флору і фауну урочища «Нескучне» та шкільного дендропарку, проводять фенологічні спостереження. Дітям цікаво визначати біологічні види, спостерігати за поведінкою тварин, вивчати їх будову. За результатами роботи, юними лісівниками розроблено екологічну стежку, вони беруть активну участь у акціях: «Чисте довкілля», «Подаруй куточок краси», «Понови зелені легені планети», «Майбутнє лісу у твоїх руках», у фестивалі біологічних колекцій, майстер-класах по виготовленню екогодівничок та інших екологічних проєктах.
Шкільне лісництво «Нескучанське» активно співпрацює з Гетьманським національним природним парком та Палацом дітей та юнацтва. Разом проводять природоохоронну дослідницьку роботу. До спільної роботи часто долучаються провідні науковці Сумської області та природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка.
З вересня 2018 року налагоджено тісну співпрацю з Червонотростянецьким відділенням науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації імені академіка Висоцького.
Не могла не згадати Катерина Анатоліївна наслідки окупації цієї громади російськими окупантами у 2022 році, показала фото спалених адмінбудівель лісництва. Але впевнена, ще все якнайскоріше буде відбудовано та ми всі разом зможемо зустрітися у відновленому музеї лісу.
З великою теплотою випускниця згадувала роки навчання на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка, щиро дякувала усім викладачам, які її навчали.
- Забудьте все, чому Вас навчали в університеті! Воно Вам не знадобиться! – так говорили знайомі після закінчення навчання. Катерина Анатоліївна впевнена, що це не так! До сих пір їй становляться у пригоді конспекти із лекцій та лабораторних занять з університету та допомагають організовувати освітній процес, сприяти популяризації природничих наук серед учнівської молоді.
Щиро дякуємо Катерині Анатоліївні на те, що поділилася цікавим практичним досвідом та із глибокою вдячністю згадала роки навчання.
З вірою у ЗСУ продовжуємо роботу на освітньому фронті.