Біостаціонар Вакалівщина в проекті Мережі інформаційно-рекреаційних центрів «Шлях»

Чергові зустрічі-наради представників осередків Мережі інформаційно-рекреаційних центрів "Шлях" відбулися 1 та 2 березня 2023 р.

І. Обговорили, які заходи у нас будуть спільні для всієї мережі:

Орнітологічні, наприклад у 2023 р. на День Незалежності України, а в подальшому якнайкраще їх приурочити до орнітологічних дат, зокрема до Дня зустрічі птахів. В рамках проекту для більшості осередків будуть закуплені необхідні для птахоспоглядання біноклі та (або) фотоапарати. З проведенням тренінгу будемо питання вирішувати. Є ідеї його провести у Новгороді-Сіверському або у Вирівці.

В перспективі потрібно виходити до організації або участі у фестивалях з екологічною та фолькльорною складовою. Такі проводилися у Новгороді-Сіверському, с. Воргол, біля Краснокутська. Є можливість долучатися до фестивалю у с. Більськ біля Куземина.

Відзначати свято коня 31 серпня (є й альтернативні дати) і проводити різноманітні заходи, пов'язані з кіньми, навіть без самих коней, адже в музеях є багато експонатів з конярства.

ІІ. Проект передбачає лише створення Мережі, а вже саме її функціонування на наших плечах. Тому важливо зустрічатися офлайн. Для цього є принаймні два майданчики у 2023 році:

• конференція "Актуальні проблеми дослідження довкілля", що відбудеться у м. Суми 25-26 травня. https://www.facebook.com/events/690002569271250/. В програмі пленарне засідання в СумДПУ, екскурсії музеями університету та в ботанічний сад. Другий день - виїзне засідання на базі Гетьманського НПП у м. Тростянець і екскурсія.
  • школа природоохоронника у НПП "Слобожанський".

ІІІ. Обговорили карту мережі. Схвалили основу, клопотатимемо перед дизайнерами уточнити певні символи до кожного осередку, навести межі областей та районні центи тощо. На карті добре було б розмістити QR-код з посиланням на маршрут.