Новини факультету

Гостьова лекція «Міжнародні проекти сталого розвитку» координатора проєкту Erasmus+ JMM DIRUT Наталі Венгерської

9 березня 2023 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти була, що навчаються на кафедрі загальної та регіональної географії проведена гостьова лекція «Міжнародні проєкти сталого розвитку», яку прочитала кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету, координаторка проєкту Erasmus+ JMM DIRUT Наталя Сергіївна Венгерська (Natalia Venherska).

Модератором заходу виступила завідувач кафедри загальної та регіональної географії природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка Олеся Григорівна Корнус (Olesia Kornus).

На лекції Наталя Сергіївна ознайомила слухачів з досвідом реалізації та результатами проєктів Erasmus+ JMM DIRUT, «Зимова школа та “Креативно про цілі сталого розвитку”», що реалізуються за підтримки Британської Ради та дослідницького проєкту «Розвиток українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни та їх стратегії на майбутнє», який реалізується естонськими (координатор Март Рейман, Таллінський університет) та українськими вченими (Запорізький національний університет, Криворізький державний педагогічний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Харківська державна академія культури) за підтримки Естонського дослідницького агентства. Також цей проєкт став сходинкою співпраці для кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету та кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Проєкт Жана Моне програми ERASMUS+ “Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні”/ Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine (DIRUT) пов'язаний з питаннями сталого розвитку територій, диверсифікацією сільського туризму та формування бізнес-моделей сільського туризму на засадах збалансованості та креативності відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами.

Під час онлайн-зустрічі Наталя Венгерська ознайомила слухачів з ключовими компонентами актуального, насиченого різноманітними кейсами та корисного освітнього курсу «DIRUT», який надає майбутнім фахівцям знання про концепцію сталого розвитку територій, нормативно-правовим забезпеченням Європейської політики біорізноманіття, основами бережливого ставлення до біорізноманіття, теоретичними аспектами та європейським досвідом креативних технологій туризму для сталого й цифрового розвитку, європейськими практиками креативного сільського туризму на основі кластерного та мережевого підходів (агротуризм, гастрономічний, екологічний, культурний, крафтовий, енотуризм, івент-туризм) та ін. Координатор проєкту також ознайомила слухачів курсу з деталями поточного та підсумкового контролю курсу.

Під час лекції було проаналізовано чотири ключові конкурентні переваги курсу, особливості використання інноваційних педагогічних технологій та методик, таких як візуалізація, сторітеллінг, брейншторм, лекція-бесіда, лекція-конференція, лекція прес-конференція, технологія «перевернутий клас» (flipped classroom); кейс-метод, а при проведенні семінарів – технологія «перевернутий клас», брейншторм, ділові та рольові ігри, воркшоп, кейс-метод. В лекції обговорювалися питання практичного підходу до тематичних досліджень, опрацювання бізнес-аналітики, опрацювання відео-файлів, посилань на відео-ресурси в мережі Інтернет, туристичних блогів та інтернет-ресурсів європейських власників підприємств сільського та креативного туризму. На основі цих знань здобувачі вищої освіти отримують навики створення нових проєктів, дизайну, роботи з документами та презентаціями, фінансовими розрахунками та перекладацькою практикою. Також вони отримують досвід командної роботи, роботи над проєктами для отримання міжнародних грантів, втілення нових ідей у життя, роботи над помилками та вирішування складних ситуацій. З досвідом реалізації проєкту та його новинами можна ознайомитися на офіційній сторінці проєкту в Фейсбук.

Крім того, лекторка презентувала проєкт «Зимова школа “Креативно про цілі сталого розвитку”» для студентської й учнівської молоді за підтримки Британської Ради, розкрила питання формування проєктних заявок на міжнародні програми, зокрема, розраховуючи економічні показники бюджету проєкту, обґрунтування впливу проєктів на локальному, регіональному та міжнародних рівнях. З досвідом реалізації проєкту можна ознайомитися на офіційній сторінці проєкту Фейсбук.

Як зазначила лекторка, участь у проектах, це чудова можливість для студентства проявити свої найкращі вміння, використати знання на практиці, самовдосконалитися та отримати цінний досвід, та головне – не боятися помилок та працювати над собою. В кінці лекції Наталя Венгерська запросила студентів та викладачів долучитися до курсу Erasmus+ JMM DIRUT із захистом групових або індивідуальних проєктів з розробки бізнес-моделей сільського креативного туризму (на основі Business Model Canvas). За результатами успішної підсумкової атестації слухачі курсів отримають сертифікат учасника міжнародного проєкту Erasmus+ Jean Monnet. Для цього треба заповнити заявку до 15 березня 2023 року. А курс розпочнеться з 18 березня 2023 року дистанційно по суботам. За підсумками заходу слухачі лекції виявили неабияке зацікавлення концепцією проєкту та майбутніми заходами (конференціями, круглими столами, тренінгами), які заплановані під час реалізації проєкту Erasmus+ JMM DIRUT у 2023 р. До гостьової онлайн-лекції долучилися викладачі та студенти Криворізького державного педагогічного університету і Луцького національного технічного університету.

Щиро дякуємо Наталі Венгерській за цікаву, корисну і змістовну лекцію.

Меню