Реалізація принципів академічної доброчесності в СумДПУ імені А. С. Макаренка серед студентської молоді

8 березня 2023 року у здобувачів освіти, які навчаються за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) ОР «Магістр» відбувся круглий стіл на тему: «Реалізація принципів академічної доброчесності в СумДПУ імені А. С. Макаренка».

Під час круглого столу було розглянуто «Положення про систему забезпечення академічної доброчесності у освітньо-науковій діяльності Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка», проаналізовано шляхи  впровадження академічної доброчесності на прикладі трьох країн Франції, Німеччини і США. Також магістранти з’ясували як реалізується академічна доброчесність в освітньому та науковому просторах в Україні, поглибили знання про сутність академічної доброчесності, розібралися у видах порушень академічної доброчесності та дізналися як їх уникнути. Здобувачі освіти пройшли опитування: «Чи порушували ми  академічну доброчесність?», «Чи стикалися ми з порушенням академічної доброчесності під час здобуття вищої освіти?», та з’ясували які є покарання за порушення академічної доброчесності.

Обговорюючи питання академічної доброчесності, магістранти мали стійкі переконання та непохитне прагнення дотримуватися академічної доброчесності, адже вона є основою отримання якісних знань, а дотримання її принципів спонукає студентів до прояву самостійності, креативності, оригінальності під час здобуття освіти.