У рамках співпраці кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету та кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (СумДПУ імені А.С. Макаренка) 14 березня 2023 року відбулася зустріч кандидатки економічних наук, доцентки, координатора проекту Erasmus+ JMM DIRUT Наталі Венгерської (Natalia Venherska).
Модератором зустрічі виступила завідувач кафедри загальної та регіональної географії природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка Олеся Григорівна Корнус (Olesia Kornus).
На онлайн зустрічі Наталія Сергіївна ознайомила здобувачів освіти з проєктом Жана Моне програми ERASMUS+ “Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні”/ Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine (DIRUT), який пов'язаний з питаннями сталого розвитку територій, диверсифікацією сільського туризму та формування бізнес-моделей сільського туризму на засадах збалансованості та креативності відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами. Координатор проєкту ознайомила слухачів з метою курсу DIRUT, особливостями навчання на курсі, вимогами до захисту бізнес-моделей та з деталями поточного та підсумкового контролю курсу.
Наталя Венгерська ознайомила слухачів з ключовими компонентами актуального, насиченого різноманітними кейсами та корисного освітнього курсу «DIRUT», який надає майбутнім фахівцям знання про концепцію сталого розвитку територій, нормативно-правовим забезпеченням Європейської політики біорізноманіття, основами бережливого ставлення до біорізноманіття, теоретичними аспектами та європейським досвідом креативних технологій туризму для сталого й цифрового розвитку, європейськими практиками креативного сільського туризму на основі кластерного та мережевого підходів (агротуризм, гастрономічний, екологічний, культурний, крафтовий, енотуризм, івент-туризм) та ін. Під час зустрічі було обговорено питання практичного підходу до тематичних досліджень, особливості опрацювання бізнес-аналітики, опрацювання відео-файлів, посилань на відео-ресурси в мережі Інтернет, туристичних блогів та інтернет-ресурсів європейських власників підприємств сільського та креативного туризму. Здобувачі освіти дізналися про переваги даного курсу, а саме навчання на ньому дасть їм навики створення нових проєктів, дизайну, роботи з документами та презентаціями, фінансовими розрахунками та перекладацькою практикою. Також вони отримують досвід командної роботи, роботи над проєктами для отримання міжнародних грантів, втілення нових ідей у життя, роботи над помилками та вирішування складних ситуацій. З досвідом реалізації проєкту та його новинами можна ознайомитися на офіційній сторінці проєкту в Фейсбук. За результатами успішної підсумкової атестації слухачі курсів отримають сертифікат учасника міжнародного проєкту Erasmus+ Jean Monnet. Для цього треба заповнити заявку до 23 березня 2023 року. А курс розпочнеться з 25 березня 2023 року дистанційно по суботам.
Щиро дякуємо Наталі Венгерській за цікаву, корисну і змістовну інформацію та запрошення до участі в її проєкті.