Гостьова лекція на тему: «Створення і використання компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології та інших природничих дисциплін» для викладачів і студентів ПГФ

15 березня 2023 року викладачі та здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) природничо-географічного факультету долучилися до відкритої лекції народного учителя України, учителя біології Луцького ліцею № 21 імені Михайла Кравчука, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів Волинського ІППО Ягенської Галини Василівни на тему: «Створення і використання компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології та інших природничих дисциплін».

Лекція проведена у рамках проєкту «PRO Студії від професіоналів» Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Лектор поділилася методикою, переважно авторською, створення та використання навчальних завдань з біології для учнів 5-11 класів, які б були технологічними, мотивували, розвивали, формували знання, виконували контролюючо-оцінювальну та рефлексивну функції. І, головне, щоб ці завдання були сучасними і цікавими, такими, які не могли б розв’язати чат-боти, а спонукали кожного учня до пошуку власного шляху їх розв’язання!

Червоною стрічкою лекції була думка, переконання, заклик лектора: «Завдання повинні бути такими, щоб не можна було списати, щоб нам не випускати обманщиків і ледарів!»

Лекція отримала від присутніх найсхвальніші відгуки, особистість лектора – захоплення. Зокрема, фідбек від здобувачів освіти, озвучений студенткою 652 групи Анастасією Дубіковською, був таким:

Щиро дякуємо УЧИТЕЛЮ Галині Василівні Ягенській за її працю і бажання ділитися своїми знаннями, вміннями, компетентностями! Ми дійсно в чаті зараз обговорювали цю лекцію і всі в захваті) Чекаємо на нові зустрічі!

Щиро дякуємо організаторам заходу!

Тримаємо освітянській фронт!