Участь здобувачів освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія) бакалаврського та магістерського рівня освіти в онлайн семінарі «Використання інтерактивних карт в освітньому процесі: методичні аспекти»

17-18 березня 2023 року здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія) бакалаврського та магістерського рівня освіти долучилися до онлайн семінару к.г.н., доц. Ірини Геннадіївни Мельник (Луганський національний університет імені Тараса Шевченка) на тему «Використання інтерактивних карт в освітньому процесі: методичні аспекти».

У ході семінару здобувачі освіти отримали знання про сучасні різноманітні вебплатформи, які можна використати в освітньому процесі. Окремо розглянули питання використання і створення інтерактивних карт для освітнього процесу з географії, їх переваги, дидактичний потенціал, їх різновиди. Здобувачі освіти ознайомилися з прийомами використання інтерактивних карт на уроках географії таких платформ, як карти для навігації (Google Maps, Map Quest), цифровими глобусами (Google Earth, Google Планета Земля), геосервісами (Nasa World Wind), відомчими спеціалізованими інтерактивними картами, картами міжнародних організацій, інтерактивними картами для системи освіти, сервісами з потужною статистичною базою даних з можливістю трансформації статистичних показників в інтерактивні карти і графічні зображення (Our World in Data, Worldometer), сервісами та інструментами Goodle Play з анімацією в режимі реального часу – веб карти погоди (Windy, AccuWeather, Gissmeteo, VENTUSKY), землетруси в реальному часі тощо, цифровими платформами з можливістю маніпуляцій та створення інтерактивних карт (Wikkia Maps, Google Maps for Education, Map Maker Interactive, Animaps, MapMakeInteractive – конструктор інтерактивних карт Nation Geographic, Scribble Maps, MapFab, Maptivation, Visme, ZeeMaps).