27 березня 2023 р. відбулася підсумкова конференція з виробничої практики студентів ОР Бакалавр, спеціальності 106 Географія. На конференції були присутні керівник практики – О.М. Пономарьов, зав. кафедри загальної та регіональної географії – О.Г. Корнус, методист з географії – А.О. Корнус, зав. відділом практик – І.В. Ємець і здобувачі освіти.
Студенти 742 групи проходили виробничу практику протягом 8 тижнів з 1 лютого по 26 березня 2023 р. на базі підрозділів Сумського обласного центру з гідрометеорології. Перед виробничою практикою 31 січня 2023 р. студентам була проведена настановча конференція, на якій їм були надані відповідні рекомендації щодо проходження практики. Вони були ознайомлені з основними вимогами її проходження, отримали консультації з питань ведення документації протягом практики та оформлення звіту.
Для проходження практики були обрані метеостанції Лебедин, Конотоп, Ромни, Суми, Дружба, Глухів (по 1 студенту на кожну). Всі студенти вчасно приступили до практики і працювали на посадах техніка-метеоролога 1 категорії.
Студенти працювали над обробкою результатів метеорологічних спостережень відповідно до розподілених станцій. За результатами аналізу масиву статистичних даних, було обчислено значення середньодобової, середньодекадної та середньої за лютий 2023 року температури повітря та зіставлення їх з багаторічними кліматичними нормами. Обчислено відносну вологість повітря за даними температури повітря та значеннями точки роси. Встановлено метеорологічні явища, які спостерігаються, коли значення температури повітря наближаються до точки роси або дорівнюють їм.
За результатами розрахунків побудовано графіки місячного ходу основних метеорологічних показників та проведено зіставлення їх між собою. За результатами спостережень розраховано середньодобову, середньодекадну та середньомісячну температуру лютого, порівняно їх значення з кліматичною нормою, а результати порівняння оформлено у вигляді бюлетня по своїй станції.
У своїх звітах, щоденниках практики, виступах на підсумковій конференції студенти зазначали, що виробнича практика є чудовою нагодою для застосування отриманих теоретичних знань в умовах, наближених до професійної діяльності. Також ця практика дає можливість побачити свої недоліки, прогалини у своїх знаннях. Це гарний досвід та змога реалізувати себе у роботі, де необхідними є знання з географії. Крім того, у своїх звітах студенти писали про те, що дана виробнича практика дала їм можливість перевірити ступінь готовності до майбутньої професійної діяльності, ознайомитися з реальним змістом і обсягом професійної праці техніка-метеоролога, оцінити свої професійні якості з погляду відповідності їх вимогам, які ставляться до сучасного працівника гідрометслужби. Єдиним недоліком, на думку студентів, був лише онлайн формат проходження практики, оскільки не у всіх здобувачів освіти була можливість працювати на метеостанціях безпосередньо.
Загалом можна вважати, що виробнича практика студентів 742 групи спеціальності 106 Географія пройшла на належному методичному і професійному рівнях.
Кафедра загальної та регіональної географії висловлює подяку керівнику та колективу Сумського обласного центру з гідрометеорології за співпрацю та підтримку студентів під час їхнього професійного становлення.