Здобувачі освіти за спеціальностями 091 Біологія та 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) – учасники лекторію «Наукові зустрічі» / «Scientific meetings»

23 березня 2023 здобувачі освіти 654 групи (спеціальність 091 Біологія) та 632 групи (спеціальність 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)) доєдналися до лекторію «Наукові зустрічі»/«Scientific meetings» і прослухали відкриту лекцію кандидата геологічних наук, старшого наукового співробітника Інституту геологічних наук НАН України Андрія Мартишина «Дилема Дарвіна і «кембрійський вибух». Чи можна це побачити?»

Від спікера, який є прихильником неодарвінізму або синтетичної теорії еволюції, і майже півстоліття вивчає «кам’яні документи природи» (в процесі досліджень на реальних природних об’єктах ним знайдено більше 100 000 скам’янілих доказів, які переконливо ілюструють історію розвитку життя на Землі, різноманітні природні процеси та події минулого) студенти отримали нові знання за програмою навчальних дисциплін «Питання макроеволюції» та «Еволюційне вчення» (викладач В. М. Торяник – канд. біол. наук, доцент кафедри біології та методики навчання біології). Зокрема про те, що:

• найдавніші мікроорганізми виявлені в Україні у гірських породах що мають вік понад мільярд років в залізній руді з Кривого Рога;
  • що піковий момент біорізноманіття в морях, що стали сушею на території України, за даними ізотопних досліджень закінчився приблизно 557 млн. років тому, що припадає на початок верхньої частини едіакарського періоду, який раніше мав назву «венд»;
  • що за цікавим збігом обставин в Україні знаходяться на поверхні гірські породи, в яких можна знайти рештки перших досить великих істот, виникнення яких пов’язане з «кембрійським вибухом»; найкращі з них розташовані в долині річки Дністер та її приток; що рухаючись вгору по схилах каньйону можна читати історію життя на Землі як цікаву книжку з кольоровими ілюстраціями тварин, рослин і різноманітних подій, і що практично, такої унікальної можливості бачити майже безперервний процес початкових етапів еволюції немає більш ніде у світі;
  • що, нажаль, інформація про українські місцезнаходження є доволі обмеженою з кількох причин, одна з цих причин – свідоме блокування досліджень за радянської доби.