Екологічний проєкт, виконаний під керівництвом завідувача кафедри біології та методики навчання біології, представлено у Німеччині

30 березня 2023 року на базі природного резервата Ahlhorner (Німеччина) у рамках німецько-польсько-української програми «Сільське господарство в перехідний період – порівняння фермерських господарств в Ольденбурзькій землі, Сумській області та в Нове-Място-Любавське (Охорона природи та сільське господарство)» було представлено Проєкт «Гетьманський національний природний парк – осередок збереження природних комплексів Лівобережного Лісостепу України».

Перед учнями з України, Німеччини та Польщі, представниками природоохоронних і громадських організацій Німеччини, муніципальних служб м. Альхорн з доповіддю виступили учні Білківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів і Станівський ЗЗСО І-ІІ ступенів Тростянецької міської ради. Над реалізацією проєкту учні працювали під керівництвом завідувача кафедри біології та методики навчання біології, к.біол.н., доцента Юлії Іванівни Литвиненко.

Під час доповіді учні розповили про історію створення, сучасну структуру та функціональне зонування Гетьманського НПП. Окремо звернули увагу на природні умови території парку, ландшафтне та біологічне різноманіття його природних комплексів. Особлива увага була приділена результатам впливу господарської діяльності людини на екосистеми парку, серед яких: зміна ландшафтної структури внаслідок випасання худоби, розорювання, туристичної діяльності; переформування берегів та захаращення русла річки; забруднення та евтрофікація водойм; поширення інвазійних видів рослин і тварин у природних угрупованнях парку. Крім того, під час доповіді учні розповіли про результати російського військового вторгнення на територію парку і прилеглі до нього території, про його наслідки та негативний вплив на екосистеми парку. Наприкінці доповіді учні відповіли на запитання присутніх та подарували представникам німецької громади саджанці калини – символічної рослини України.