Обговорення проєктів стандартів вищої освіти зі спеціальності 014 «Середня освіта» на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти та другому (магістерському) рівні вищої освіти

29 березня 2023 року СумДПУ імені А.С. Макаренка був співорганізатором семінару «Шляхи удосконалення освітніх програм за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 014 Середня освіта (Природничі науки) на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях вищої освіти», на якому обговорювалися проєкти стандартів вищої освіти зі спеціальності 014 «Середня освіта» Семінар проведено на базі факультету біології та лісового господарства ВНУ імені Лесі Українки.

Від природничо-географічного факультету виступила декан, к.пед.н., доцент Людмила Петрівна Міронець. На семінарі були присутні гаранти, стейкхолдери освітніх програм, які реалізуються на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка та науково-педагогічні працівники.

У жвавій дискусії, яка виникла після виступу Гончаренка Віталія Івановича – завідувача кафедри ботаніки Львівського національного університету імені Івана Франка, члена підкомісії зі спеціальності 014 Середня освіта (біологія та здоров'я людини, хімія, географія), обговорювалися питання присвоєння професійної кваліфікації та співвідношення кредитів, якщо ОПП передбачає отримання другої спеціальності.

Частина запитань знайшла відповіді, але є і такі, що залишаються дискусійними.

Віримо, що тільки спільними зусиллями ми зможемо організувати освітній процес у закладах вищої освіти у період реформ, війни, післявоєнного відновлення України та підготувати сучасного вчителя для НУШ.