Заходи до Всесвітнього Дня здоров'я

7 квітня 2023 року викладачі кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії запросили всіх бажаючих до "Helthy club",  приуроченого до Всесвітнього Дня здоров'я.

У майстер класах по визначенню показників здоров'я та оцінці якості продуктів харчування взяли участь адміністрація та працівники СумДПУ імені А.С.Макаренка, студенти й учні КУ Сумська ЗОШ № 8.

У рамках роботи Helthy club студентами природничо-географічного факультету під керівництвом викладачів кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії були проведені методики експрес-оцінки соматичного здоров'я та оцінка якості продуктів харчування.

Усі присутні змогли виміряти артеріальний тиск, життєву ємність легенів, максимальне м'язове зусилля та силову витривалість кисті. Усі ці показники разом із масою та довжиною тіла, частотою серцевих скорочень у стані спокою та після стандартизованого навантаження, допомогли здобувачам освіти розкрити їх власний потенціал та обсяг фізіологічних резервів.

Були продемонстровані методи визначення якості продуктів харчування та напоїв. Зокрема, як експрес-тести визначення якості чаю, молока і молочних продуктів, які кожен може провести вдома, використовуючи лише засоби побутової хімії, так і лабораторні способи дослідження вмісту нітратів у овочах і фруктах.

Перевірку знань учнів, студентів та викладачів було здійснено за допомогою онлайн квесту «Я все знаю про здоров'я» за допомогою навчальної платформи «Kahoot!». Переможці квесту:

1 місце - Стопятюк Катерина 642 група. 2 місце - Волинська Анастасія 711. 3 місце - Лебединець Наталія Іванівна, вчитель хімії та біології КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів 8.

На завершення зустрічі, присвяченій Всесвітньому дню здоров'я, відбулося таємне голосування та підведені підсумки конкурсу «Інфографіка здоров'я». Переможці конкурсу:

1 місце - Іволга Євгенія (611 гр.). 2 місце - Степанець Ірина (632+623 стн). 3 місце - Федоряка Єлизавета (632+623 стн).

Всі присутні отримали незабутні емоції та досвід, а також мотиваційні вислови із «Скриньки побажань».