Науково-дослідницька робота студентів

21 квітня на кафедрі біології людини, хімії та методики навчання хімії СумДПУ імені А.С.Макаренка ст. викладач Сердюк В.О. провів заняття із технології електрохімічних покриттів зі студентами спеціальності 014 Середня освіта (Хімія) першого рівня вищої освіти.

Заняття проводилось у рамках роботи науково-дослідних лабораторій кафедри - фізико-хімічних досліджень і хіміко-екологічного моніторингу довкілля.
Студенти були ознайомлені з деякими видами гальванічних покриттів та технологічним процесом електрохімічного цинкування. На занятті студенти дізналися, що електрохімічне цинкування є досить широко розповсюдженим технологічним процесом в машинобудівній промисловості України та інших промислово розвинутих країн. Тому ознайомлення з цим технологічним процесом є необхідним для формування хімічних предметних компетентностей здобувачів освіти.
У процесі заняття студенти самостійно приготували розчин ванни електрохімічного лужного цинкування та розчини ванн освітлення та пасивації. Кожен студент самостійно монтував деталі, завішував їх до ванни цинкування, спостерігав за процесом формування покриття та обробляв покриті цинком деталі.
Здобувачі освіти дізнались як про сучасні методи фізико-хімічних досліджень, так і про способи захисту довкілля від потрапляння до водойм стоків хімічних виробництв.