Участь викладачів кафедри біології та методики навчання біології в онлайн лекторії від проєкту «Довколоботаніка»

Доценти кафедри біології та МНБ Литвиненко Ю.І. та Говорун О.В. вчергове взяли участь в роботі відкритого онлайн лекторію від проєкту «Довколоботаніка».

Цього разу обговорювалися результати наукових відкритів, що були опубліковані ще у 2019 році. А саме:

- як великі тварини відновлюють екосистеми в Африці;

- два перші геноми магноліїд;

- переваги штучних боліт;

- секрети довголіття гінкго;

- забуті сільськогосподарські культури;

- куркумін, який вбудовується у клітинну стінку рослин;

- рослину, яка перемикається на інший тип фотосинтезу;

- вплив газонокосіння на клімат;

- ініціативу тисячі рослин;

- рис та каву в небезпеці та інше.

Автор лекторію Олексій Коваленко працює в Національному науково-природничому музеї НАН України. Він активний популяризатор науки, автор науково-популярних книг «Фрукти проти овочів», «Рослини прибульці», «Планета грибів». З Олексієм наприкінці лекції бул обговорено цікаві палеонотологічні знахідки та відкриття, зроблені у 2022 році.

Даний лекторій розрахований на широке коло фахівців та аматорів. Дана лекція була направлено на дорослу аудиторію (студентів та науковців). Між тим, проєкт «Довколоботаніка» пропонує також лекторії для учнівської молоді, інформацію про які можна знайти на відповідних веб-сторінках та електронних ресурсах проєкту.