Гостьова лекція від учителя-практика

Залучення фахівців-практиків до проведення навчальних занять у закладі вищої освіти  - це важливий спосіб передачі педагогічного досвіду, налагодження зв’язку між поколіннями вчителів, залучення студентів до обговорення актуальних питань системи освіти.

Значущою у цьому сенсі стала гостьова лекція Лебединець Н.І. – вчителя вищої категорії КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Сумської міської ради.

У межах навчальної дисципліни «Методика навчання хімії» 26 квітня 2023 року Наталія Іванівна провела лекційне заняття на тему «Компетентнісний підхід у навчанні хімії» для студентів ОР Бакалавр і Магістр спеціальностей 014 «Середня освіта» («Хімія», «Біологія і здоров’я людини») за запрошенням завідувачки кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії Бабенко О.М.

Лекторка презентувала студентам чітко структурований матеріал щодо сутності поняття компетентнісного підходу; проаналізувала структуру сучасного компетентнісного уроку; презентувала правила складання компетентнісних завдань; продемонструвала можливості сучасних онлайн-застосунків; поділилася авторськими методичними родзинками; спрямувала до корисних освітніх інтернет-ресурсів.

Лекція була проведена динамічно, із застосуванням інтерактивних завдань для слухачів, залученням до обговорення та висловлення власної думки з актуальних питань методики навчання хімії. Тема і зміст лекції викликав жвавий інтерес у науковців та здобувачів вищої освіти.

Щира вдячність Наталії Іванівні за плідну співпрацю у підготовці майбутніх учителів хімії на природничо-географічному факультеті, високий професіоналізм, творчі ідеї, ентузіазм і відкритість.