19 травня 2023 р. в обласній філармонії відбулася виставка-презентація наукових досягнень закладів вищої освіти та наукових установ «Наука задля перемоги». Наукові здобутки викладачів та здобувачів освіти природничо-географічного факультету стали основою експозиції Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
Представники усіх кафедр факультету продемонстрували результати своїх наукових досягнень у царині біології, моніторингу довкілля, геоінформаційного картографування, досліджень на природно-заповідних територіях.
Кафедра біології та методики навчання біології представила результати наукових досліджень, які проводяться за наступними напрямами: вивчення та охорона біологічних ресурсів України; моніторинг популяцій мікроорганізмів у природних та штучно створених елементах довкілля, а також у середовищі існування людини; вивчення вищих грибів у культурі. Було продемонстровано колекції рідкісних і вразливих видів рослин і комах, зразки плодових тіл вищих грибів, а також одержані науковцями кафедри їх чисті культури. Із використанням комплекту лабораторного обладнання для світлової мікроскопії у режимі реального часу продемонстровано можливості дослідження мікроскопічних біологічних об’єктів
Значку цікавіть викликало цифрове геоінформаційне тематичне картографування з використанням можливостей платформ ArcGIS та QGIS, що виконуються на кафедрі загальної та регіональної географії. Було продемонстровано зразки карт динаміки інтенсивності вирубок лісів у Карпатах, обміління Оскільського водосховища та інші картографічні сюжети. Також було продемонстровано можливості укладання онлайнових екологічних карт за матеріалами спостережень державного гідроекологічного моніторингу.
За напрямом хіміко-екологічного моніторингу довкілля, було паказано можливості кафедри біології людини, хімії та МНХ щодо аналізу вмісту важких металів та інших забруднюючих речовин у ґрунтових і поверхневих водах м. Суми та Сумської області. На виставці було продемонстровано першу та єдину в регіоні громадську станція моніторингу якості повітря ЛУН Місто AIR, що дозволяє в режимі реального часу вимірювати температуру, тиск, вологість та вміст механічних забруднюючих речовин у повітрі. Також демострувалися результати досліджень з визначення шляхів зменшення викидів забруднюючих речовин на промислових виробництвах.
Ознайомилися з локаціями та привітали науковців керівники області, народний депутат України Тетяна Скрипка.