Польова практика на території природного заповідника «Михайлівська цілина»

З 12 по 17 травня студентки А. Плющ (624 гр.) та М. Бацман (623 гр.) ПГФ під керівництвом канд. біол. наук доцента кафедри біології та МНБ Мерзлікіна І.Р. проходили польову практику на території природного заповідника «Михайлівська цілина».

Разом з ними участь у дослідженнях приймали О. Хекало (634 гр.) і Т. Сурело (653 гр.), які збирали матеріал для своїх бакалаврських і магістерських робіт. Крім них у цій експедиції приймала участь студентка СумДУ у якості волонтерки. За цей час студенти познайомилися з фауною хребетних тварин Заповідника, провели обліки чисельності птахів і плазунів на різних ділянках «Михайлівської цілини». Крім цього вперше були проведені зоологічні обстеження «Саївської ділянки» Заповідника, яка розташована у 3 км від Михайлівської цілини. Також був здійснений одноденний експедиційний виїзд у ботанічний заказник місцевого значення урочище «Довге», яке планується приєднати до Заповідника «Михайлівська цілина». Оскільки ці балки знаходяться досить далеко від офісу Заповідника, то для того, щоб добратися до них, використовувався досить екзотичний для нашого часу засіб – віз, запряжений конем. Це також було перше зоологічне обстеження цього об’єкта. Ця балка разом із розгалуженнями має протяжність близько 4 км, тому була пройдена і оглянута тільки її невелика частина. Проте навіть ці короткочасні відвідини дозволили виявити місце гніздування сірого журавля, занесеного до Червоної книги України. Це місце є вельми перспективним для мешкання і інших рідкісних видів. Дівчата мужньо витримали і дальні переходи, і жару, і полчища кліщів. На наступному тижні планується проведення подальших досліджень других ділянок цього урочища.