Участь географів у міжнародному семінарі «Smart City: innovation supportive environment» ("Розумне місто: середовище, що підтримує інновацій")

19 червня 2023 року викладачі кафедри загальної та регіональної географії долучилися до міжнародного семінару «Smart City: innovation supportive environment» ("Розумне місто: середовище, що підтримує інновацій") в НАН України, який проводив лектор доктор наук, професор управління інноваціями, ректор Естонського університету прикладних наук підприємництва Мейт Рунгі.

Професор Мейт Рунгі розповів про майбутні зміни міського середовища та те, як розумні міста реагують на ці зміни. У ході семінару обговорювалися питання про те, як побудувати розумне місто, як розумні міста підтримують інновації, які існують важливі аспекти розумного міста (стійкий/екологічний, соціальний, економічний/бізнес), які розумні міста є кращими та як Таллінн намагається відповідати цим очікуванням. Під час семінару професор Мейт Рунгі розповів на важливість побудови та подальшого розвитку розумних міст (яких в Естонії планується побудувати 15), їх вагомості та цінності та на тому, яким може бути розумне місто в майбутньому. Було розкрито питання особливостей стартапу середовища Естонії, умови розвитку інноваційної екосистеми, роль технологій цифрової комерції та фінтех у розвитку екосистеми. Щиро дякуємо професору Мейту Рунгі за змістовний і цікавий семінар та доктору економічних наук, доценту, керівнику Навчально-наукового центру проєктних технологій СумДПУ імені А.С. Макаренка Віталію Омельяненку за можливість долучитися до workshop.