Кандидат біологічних наук доцент кафедри біології та МНБ І.Р. Мерзлікін разом із науковцями з Інституту зоології та Інституту гідробіології НАН України 14-19 червня прийняв участь у комплексній експедиції по вивченню впливу будівництва вітроелектростанцій (ВЕС) на флору і фауну у межах території майбутньої майданчику їх будівництва у Львівській області.
Проблемою впливу ВЕС на навколишнє природне середовище ми почали займатися ще з 2012 р. На той час їх планували будувати у Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, куди ми і їздили на дослідження. Проте нинішня агресія Росії зробила неможливим практичне втілення тих розробок, і тому Євросоюз вирішив будувати їх на території Львівської області.
У межах території майбутньої майданчику Львівської ВЕС досліджували найбільш типові оселища на предмет встановлення видового різноманіття рослин, безхребетних і дрібних ссавців: поля з ріпаком, озимою пшеницею і соєю. На жаль майже увесь час під час експедиції йшли дощі, що ускладнювало, а часом і унеможливлювало дослідження. Проте незважаючи на цей був зібраний певний науковий матеріал. Дрібні ссавці були представлені п'ятьма видами: комахоїдними: кротом звичайним і землерийками – звичайною і малої буро зубками), мишею хатньою і полівкою звичайною. Також досліджували місця локації деяких інвазивних молюсків – равлика смугастого садового (цепеї садової) та іспанського слимака.
Мікромамалії є важливими об’єктами при оцінюванні потенційного впливу вітроелектростанцій на локальне біологічне різноманіття. Контроль за станом їх популяцій та запровадження моніторингових досліджень в процесі і після завершення будівництва є вкрай важливим. Тому для їх продовження планується ще один експедиційний виїзд у серпні цього року.