Онлайн лекція координаторки Українського центру реабілітації рукокрилих Альони Прилуцької

21 серпня канд. біол. наук, доцент кафедри біології та МНБ І. Р. Мерзлікін, а також магістрантка спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) Наталія Кварта взяли участь в онлайн лекції координаторки Українського центру реабілітації рукокрилих (м. Харків) к.б.н. Альони Прилуцької, присвяченій питанням біології рукокрилих та їх охороні в Україні.

На цій зустрічі були присутні представники з 15 установ природно-заповідного фонду країни. Розглядалися питання з особливостей біології кажанів, їх живлення, розмноження, міграції та зимівлі, сховищам та загрозам їх популяціям. Нажаль, кажани є одними з найбільш вразливих груп ссавців. Їх існуванню загрожують ціла низка факторів, серед яких головними є наступні: знищення середовища мешкання, хімічне забруднення місць їх існування, руйнування їх прихистків, захворювання, пряме знищення людьми та різноманітні антропогенні пастки (вітрові турбіни, будівлі та елементи архітектури). Розглядалися питання порятунку, реабілітації та допомоги кажанам, а також популяризації знань про них серед широких верств населення. Під кінець лекції доповідачка надала консультацію та відповіла на запитання щодо організації  «Міжнародної  ночі  кажанів», яка планується на кінець серпня.