Гостьова лекція з навчальної дисципліни «Гідроекологічний моніторинг»

27 березня 2024 кандидат географічних наук, провідний гідролог відділу ведення водного кадастру і моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну Шіпка Маріанна Зіновіївна провела онлайн-лекцію на тему «Моніторинг поверхневих вод за принципами Водної рамкової директиви: практичні аспекти» для студентів 753 та 751 груп спеціальностей 106 Географія та 014 Середня освіта (Географія).

Лекторка розглянула такі важливі питання, як законодавчі аспекти впровадження Водної рамкової директиви у проведенні моніторингу поверхневих вод, особливості проведення та організація моніторингу поверхневих вод за Водною рамковою директивою, нормування якості води. Маріанна Зіновіївна познайомила здобувачів освіти із роботою веб-системи «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», охарактеризувала показники якості води, які визначаються у лабораторіях та чинні гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин, продемонструвала протокол випробувань конкретного пункту спостереження, а також познайомила із проєктом нормативів для класифікації екологічного стану поверхневих вод та  особливостями моніторингу транскордонних створів. Дякуємо Маріанні Зіновіївні за цікаву та змістовну лекцію!