21-22 березня доцент кафедри загальної та регіональної географії Король О.М. прийняла участь в дводенному курсі-інтенсиві, присвяченому застосуванню агродронів.
Першого дня, під час теоретичній частині зустрічі, відбувся детальний розбір переваг і можливостей застосування технології використання дронів в сільському господарстві, а саме вживання ультрамалооб`ємного обприскування (УМО) на основних польових культурах.
Другого дня курсу-інтенсиву в ході польового навчання всі учасники змогли на практиці оцінити потужності та можливості агродронів XAG в різних сценаріях і в буквальному сенсі доторкнутися до технології ультрамалооб’ємного внесення. Практичне заняття відбувалося на двох сучасних установках XAG V40 та XAG P100 Pro – найпродуктивнішого в Європі агродрона, а також на наземній роботизованій платформі цієї ж компанії.
Під час польового навчання всі учасники не тільки побачили демонстрацію роботи дронів на практиці, а і в реальних умовах спробувати працювати з ними: від технічного огляду до створення робочих місій.
Практична робота в групах передбачала наступні етапи:
- підключення всіх пристроїв;
- побудова контуру ділянки;
- побудова маршрутів для дрона;
- встановлення робочих параметрів місії;
- передпольотні перевірки дрона;
- запуск дрона та завершення місії.
Під час інтенсиву організаторами заходу була створена надзвичайна атмосфера, що вкотре підкреслило, що український агросектор ніщо не зупинить на шляху до розвитку.
Компанія-організатор заходу Drone.UA також надає послуги, що дозволяють значно підвищити ефективність роботи геодезичних і топографічних підприємств, незалежно від завдань або об’ємів робіт. У роботі Drone.UA використовує як можливість географічної прив’язки матеріалів безпосередньо у момент зйомки, так і використання наземної системи опознаків. Також в компанії використовується передове програмне забезпечення, що дозволяє гарантувати якісний результат.
DroneUA є командою експертів з міжнародним досвідом використання передових технологій, є однією з ТОП 20 найбільш інноваційних компаній в Україні за версією видання Forbes. І вони демонструють, що раді поділитись своїм досвідом, в тому числі і з освітянами з питаннь здійснення аерофотозйомки, створення ортофотопланів, створення цифрових моделей рельєфу, цифрових моделей місцевості і 3D моделей об’єктів, створення топографічних планів, а також з питань збору даних для інвентаризації земель. Саме цей досвід стане неоціненно корисним в питаннях підготовки сучасного географа.