Кураторські онлайн години з питань академічної доброчесності на кафедрі біології та МНБ

У рамках декади академічної доброчесності у СумДПУ імені А. С. Макаренка, яка проводилася з 20 вересня по 03 жовтня 2022 р. на кафедрі біології та методики навчання біології були організовані кураторські години для здобувачів ОР Бакалавр на тему: «Ознайомлення з нормативно-правовою базою з питань академічної доброчесності».

26 вересня для здобувачів вищої освіти 624 і 614 стн академічних груп спеціальність 091 Біологія  доцентом кафедри, к.пед.н. Генкал С.Е.  було проаналізовано Кодекс академічної доброчесності СумДПУ імені А.С. Макаренка та Положення про систему забезпечення академічної доброчесності у освітньо-науковій діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка.   Студенти ознайомилися з етичними принципами та правилами академічної доброчесності, також підтримали дискусію щодо основних проявів академічної не доброчесності. Студентами зроблено висновок про те, що одним із шляхів до якісної освіти є впровадження принципів академічної доброчесності в університеті.

28 вересня для здобувачів вищої освіти 623 і 613стн академічних груп спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) доцентом кафедри, к.біол.н. В.М. Торяник була проведена кураторська онлайн година під час якої на основі інформаційних матеріалів сторінки «Академічна доброчесність» офіційного сайту університету було розглянуто Положення про систему забезпечення академічної доброчесності у освітньо-науковій діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка. Особлива увага була приділена таким питанням, як дотримання норм законодавства щодо авторського права, здійснення посилань на джерела інформації, надання достовірної інформації про методи, методики і результати досліджень, забезпечення контролю за дотриманням академічної доброчесності учасниками освітнього процесу, наслідкам недоброчесної поведінки в університеті.

03 жовтня завідувачем кафедри, к.біол.н. Ю.І. Литвиненко під час кураторської години для здобувачів вищої освіти 642 академічної групи спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) розповіла про те, що в умовах глобалізаційних процесів сучасного суспільства проблема академічної доброчесності набуває дедалі більшого значення. Стрімкий розвиток технологій та вільний доступ до продуктів інтелектуальної власності полегшують процес використання та поширення інформації, але разом з цим набувають усе більших обертів процеси запозичення, привласнення і використання чужих ідей та думок. Наприкінці зустрічі здобувачі зробили висновок, що розвиток освіти та науки України неможливий без дотримання стандартів та принципів академічної доброчесності, і що саме вона є показником розвитку суспільства.