Участь науковців та студентів-біологів природничо-географічного факультету у міжнародних наукових дослідженнях

Фахівцями лабораторії досліджень мозку в університеті Бен-Гуріон (Ізраїль) разом з колегами з інших наукових лабораторій цього університету,

Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та клініки Майо (Джексонвіль, Флорида, США ) були проведені комплексні дослідження, присвячені вивченню механізмів поглинання глутамату кров’ю. На основі цього було запропоновано та обґрунтовано новий метод терапії тривоги та соціальних порушень, спричинених травмами головного мозку. До участі в обробці матеріалів і результатів дослідження були залучені науковці та студенти природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка: доцент кафедри біології та методики навчання біології, к.б.н. Ігор Романович Мерзлікін, а також студенти спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) Анна Олешко та Марія Бацман.

На початку 2023 року результати проведених досліджень були опубліковані в авторитетному міжнародному науковому журналі «Translational Psychiatry». Наприкінці статті українським науковцям була виказана подяка за надану допомогу та внесок у проведення досліджень.