Новини факультету

Вебінари з авторами модельних програм та підручників для НУШ від Ресурсного центру розвитку природничої освіти

14 березня 2023 року серію вебінарів із авторами модельних програм та підручників для НУШ природничої освітньої галузі розпочала зустріч із Тетяною Валеріївною Коршевнюк, к.пед.н., старшим науковим співробітником, провідним науковим співробітником відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, однією із авторів модельної програми та підручника інтегрованого курсу «Пізнаємо природу».

Вебінар організований та проведений у рамках роботи Відкритого міжуніверситетського лекторію «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти» та Ресурсного центру розвитку природничої освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка, що функціонує на природничо-географічному факультеті СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Актуальність таких зустрічей зумовлена, в першу чергу, необхідністю вибору вчителями підручників для 6 класу закладів загальної середньої освіти та презентації навчально-методичного забезпечення курсу «Пізнаємо природу». Особливо цікавий такий вебінар є для здобувачів вищої освіти педагогічних університетів, які будуть в недалекому майбутньому навчати учнів.

Тетяна Валеріївна Коршевнюк досить ґрунтовно схарактеризувала весь навчально-методичний комплект та зробила анонс нового підручника для 6 класу. З повною презентацією можна ознайомитися за посиланням – https://docs.google.com/presentation/d/1mDU5Dpb5BBlMShv2o21H5dmWTh069MRr/edit?usp=share_link&ouid=110936713800160365109&rtpof=true&sd=true Відео підручника інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» розташоване за посиланням – https://drive.google.com/file/d/1tNLB8_f3hvwJFgSwpC8HiDmFkxNxhwJV/view?usp=share_link

На етапі запитань та відповідей вчителі-практики та здобувачі вищої освіти задавали запитання авторці стосовно вивчення окремих тем курсу та термінів отримання друкованих матеріалів.

За результатами вебінару в учасників сформовано розуміння структури й змісту навчально-методичного забезпечення інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» за авторською модельною навчальною програмою; способів проектування сценаріїв навчальних занять на основі підручника та вміння використовувати підручник «Пізнаємо природу» та навчальні посібники (авт. Тетяна КОРШЕВНЮК, Ольга ЯРОШЕНКО) для конструювання в 5-6 класах освітнього процесу з інтегрованого курсу на засадах діяльнісного підходу.

Враховуючи той факт, що СумДПУ імені А.С. Макаренка використовує ліцензійну версію платформи Zoom, кількість учасників онлайн зустрічей може бути до 1000 осіб. На цій зустрічі було більше 100 учасників. Приємно, що долучилися вчителі м. Суми, а також – Сумської, Дніпропетровської, Київської, Полтавської, Херсонської, Волинської та Житомирської областей. На вебінарі були присутні здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка, Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Херсонського державного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та Рівненського державного гуманітарного університету.

Запис вебінару можна переглянути за посиланням – https://drive.google.com/file/d/1Bk5qkL_w6SDYuy9PaDqN_N9TFJoKhw6S/view?usp=share_link

Щиро дякуємо вельмишановним авторам – Тетяні Валеріївні Коршевнюк та Ользі Григорівні Ярошенко за багаторічну підготовку підручників для закладів загальної середньої освіти.

Тримаємо освітянський стрій!

Меню