«Як зацікавити учнів вивчати біологію в умовах війни й окупації» – гостьова лекція від Карташової І.І.

16 березня 2023 року відбулася гостьова лекція викладачки, яка разом із студентами пережила дев’ять місяців окупації у м. Херсон, постійно проявляла свою проукраїнську позицію та продовжувала працювати в ім’я України. Це – Ірина Іванівна Карташова, кандидат педагогічних наук, доцент Херсонського державного університету.

Ірина Іванівна розповіла про умови, в яких вони перебували під час окупації, це – інформаційна ізоляція, постійне залякування з боку колаборантів, інформацій голод та інше. Особливо складно було не тільки викладачам та студентам, а і вчителям, учням та їх батькам. Тому під час лекції Ірина Іванівна згрупувала методи, методичні прийоми, форми роботи та засоби навчання у групи, які б і сприяли засвоєнню вивченого, формуванню компетентностей здобувачів освіти та були б доступними для застосування в умовах окупації.

Гостьова лекція організована та проведена у рамках роботи Відкритого міжуніверситетського лекторію «Професійно-методична підготовка педагога з проблем природничої освіти».

На лекції були присутні здобувачі освіти освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014 Середня освіта (Географія), 014 Середня освіта (Хімія) природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка, Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Херсонського державного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Рівненського державного гуманітарного університету, Маріупольського державного університету, Університету Г. Сковороди у Переяславі, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука, Херсонського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників, Синівського професійного аграрного ліцею, КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія». Приємно, що також долучилися вчителі м. Суми, а також – Сумської, Харківської, Херсонської областей.

Запис лекції можна переглянути за посиланням – https://drive.google.com/file/d/1pcn7JoehfQ1Ag-STiH7WytS-nxosCF0z/view?usp=share_link

Щиро дякуємо вельмишановній Ірині Іванівні за цікаву, змістовну, структуровану та сучасну лекцію.

Тримаємо освітянський стрій! Віримо у ЗСУ! Все буде Україна!