Участь завідувача кафедри загальної та регіональної географії у закордонному науковому стажуванні

З 29.12.2022 р. по 28 березня 2023 року тривало наукове стажування завідувача кафедри загальної та регіональної географії Олесі Корнус, разом з колегами з інших закладів освіти України (Вікторія Пацюк, Криворізький державний педагогічний університет, Наталя Венгерська, Запорізький національний університет, Валентина Холодок, Харківська державна академія культури), яке проходило на базі Центру ландшафту та культури Гуманітарного факультету Талліннського університету (Естонія).

В рамках наукового було реалізовано дослідження на тему "Розвиток українських прифронтових громад та туристичного бізнесу в умовах війни та стратегії на майбутнє", в ході якого проведено опитування фахівців туристичної сфери п’яти прифронтових областей України, проаналізовано досвід розвитку туризму в країнах, де відбувались військові дії. У результаті роботи було виявлено особливості туристичної діяльності в Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Донецькій та Харківській областях та підготовлено низку рекомендацій з її розвитку.

Крім власне наукової роботи, за час наукового стажування Олеся Корнус взяла активну участь у численних заходах та зустрічах. Зокрема, було відвідано провідну туристичну виставку Естонії TourЕst 2023, де було презентовано туристичні продукти різних регіонів та дестинацій не тільки Естонії, а й багатьох інших країн світу: Туреччини, США, Японії, Танзанії, Латвії, Фінляндії, Мальти, Грузії, Албанії та ін. У результаті спілкування з представниками різних туристичних організацій Естонії, було обговорено перспективи поглиблення українсько-естонського співробітництва з метою розвитку різних видів туризму у повоєнний період.

Для здобувачів освіти Талліннського університету проведено лекцію «Туризм в Україні: виклики та перспективи», яка стосувалася специфіки розвитку туризму в Україні та особливостей розвитку різних туристичних напрямів. Окрім цього, серед слухачів даної лекції було проведено опитування щодо виявлення рівня їх знань про туристичний потенціал України та бажання відвідати нашу країну після завершення активних бойових дій.

На завершення стажування українськими науковцями на базі згаданого Центру ландшафту та культури Талліннського університету проведено науковий семінар «Розвиток туризму в прифронтових громадах України», під час якого викладачів Талліннського університету ознайомлено з результатами дослідження та проведено плідну дискусію.

Крім того, у ході стажування було проведено ряд зустрічей:

• з керівництвом університету: Кетрін Сакс (проректором Талліннського університету з розвитку) та Кетрін Ніглас (проректором з наукової роботи цього ж університету). Проректори ознайомили вітчизняних вчених зі структурою університету, організацією освітнього процесу та особливостями його участі в різноманітних європейських наукових та освітніх програмах. Також було обговорено можливості взаємодії з українськими партнерами;
  • з міським головою муніципалітету Куусалу Терьє Краанвелт, яка ознайомила українську делегацію з особливостями розвитку туризму на даній території та взяла участь в обговоренні щодо обміну досвідом між країнами;
  • з депутатом Парламенту Естонії Марко Міккельсоном, який провів екскурсію будівлею Парламенту та розповів про особливості законодавчої влади Естонії, а також запевнив представників України у всебічній підтримці України Естонією в різних сферах та напрямах.

Сподіваємось, що вже найближчим часом отриманий досвід буде актуальним при вдосконаленні освітнього процесу в СумДПУ імені А.С. Макаренка.