Екскурсія до Інституту сільського господарства

19 квітня викладачі кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії разом із студентами спеціальності 014 Середня освіта (Хімія) першого і другого рівнів вищої освіти відвідали Інститут сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України.

Екскурсія відбулась у рамках договору, підписаного між Інститутом і СумДПУ імені А.С.Макаренка.
Заступник директора з наукової роботи Собко Микола Геннадійович прочитав лекцію про ті дослідження, які проводяться відділом землеробства, зокрема про удобрення сільськогосподарських культур, про наукові підходи до поєднання органічної та мінеральної систем добрив, що є основою стабілізації родючості  ґрунту і дієвим фактором підвищення врожайності.
Співробітник відділу Шевченко Олена Миколаївна провела практичне заняття, на якому продемонструвала етапи роботи в лабораторії агрохімічних досліджень  ґрунту, зокрема, технологію відбирання проб, методу взяття середньої проби, приготування водної витяжки, визначення кислотності ґрунтового розчину та вмісту ввібраних основ. А також пояснила, як впливають визначені показники на урожайність і родючість.
Великий інтерес викликало також відвідування музею Інституту сільського господарства, в якому здобувачі освіти ознайомилися з історією наукової установи та його діяльністю, починаючи від часу заснування і до сьогодення.