Викладачі та магістранти кафедри загальної те регіональної географії взяли участь у семінарі «Університетська наука та освіта: сучасний досвід і погляд у майбутнє»

20 квітня 2023 р. науково-педагогічні працівники та магістранти кафедри загальної те регіональної географії взяли участь у семінарі «Університетська наука та освіта: сучасний досвід і погляд у майбутнє», організованому партнерською кафедрою соціально-економічної географії та регіонознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Особливу цікавість як науково-освітньому плані, так і в контексті формування soft-skills, викликала доповідь проф. К. Мезенцева  «Університетська наука і освіта та штучний інтелект: сучасні виклики і можливості» про особливості застосування штучного інтелекту ChatGPT в навчальній і науковій діяльності, переваги та недоліки його використання. Не менш цікавими були доповіді проф. С. Кострікова «Сутність нейромереж та перспективи їх застосування в предметній галузі», де розкривалися питання сутності нейромереж та особливостей їх використання із застосуванням геоінформаційних технологій, дистанційного зондування Землі, а також доц. П. Кобиліна «Застосування нейромереж в географії: від теорії до практики», де було продемонструвано використання нейромереж при обробці статистичних даних в суспільно-географічних дослідженнях, так само, як і доц. К. Кравченко «Системно-синергетичний підхід у дослідженнях агломераційних процесів», яка охарактеризувала методику дослідження агломераційних процесів на прикладі Харківської області в аспекті тематики семінару.

У семінарі взяли участь понад 70 учасників, серед яких були науковці, студенти, аспіранти з різних регіонів України.