ННЦ «Ботанічний сад СумДПУ імені А.С. Макаренка»

botsad2021Є в світі сад й зелені віти,
І дивні, радісні плоди,
І є в саду барвисті квіти,
Яким закон – для всіх цвісти.

Прийди ж у сад! Забудь утому,
Полагодь душу в світлий лад.
У древньому Письмі Святому
Написано, що Рай – це сад!

Учитель, Поет, Десидент
І. Коваленко

 

 

 

Ботанічні сади в усьому світі грають найважливішу роль у виконанні завдань вивчення та збереження рослинного компонента біорізноманіття, а також екологічної освіти населення, підвищення обізнаності всіх прошарків суспільства про важливість рослин у житті людства. У Сумській області нараховується нині понад 200 об’єктів природно-заповідного фонду. Серед них є три ботанічних сади. Найстаріший із них – Ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка (1937 р.).

Ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка – об’єкт природно-заповідного фонду області, що має статус ботанічного саду місцевого значення. В залежності від особливостей та потреб природних комплексів на території виділено відповідні відділи:

  1. Відділ дендрарію −налічує 180 видів, один з яких є реліктовим.
  2. Відділ розарію − складається з п’яти підвідділів в яких зібрано 70 різних сортів та гібридів троянд:


    - підвідвідділ – І
    «Мініатюрний розарій» висаджені чайно-гібридні троянди та троянди ПАТІО (бардюрні, спреї));
    - підвідділ – ІI «Великий розарій» висаджені троянди виткі , флорибунди, шраби, мускусні;
    - підвідділ – ІII «Англійські троянди Девіда Остіна»;
    - підвідділ – IV «Колекційний відділ ругоз»;
    - підвідділ – V «Ефірно-олійні троянди».

  3. Відділ альпінарію − налічує 145 видів.
  4. Відділ квіткових експозицій−налічує 64 види.
  5. Відділ лікарських та пряних рослин – налічує 42 види.

У відділах зібрані види рослин з урахуванням їх біоекологічних особливостей та декоративних якостей. На сьогоднішній день на території ННЦ «Ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка» зібрана унікальна колекція рослин, що не має в регіоні аналогів по своєму складу, об'єму та віку. Його колекції налічують близько 500 видів рослин, 85 з яких належать до рідкісних або зникаючих.

Ботанічний сад в усі пори року привабливий для відвідувачів, екскурсантів, для тих, хто прагне пізнавати природу, захоплюється її цінностями й красою, вболіває за її збереження і готовий внести свою частку в цю святу, благородну, конче потрібну справу. Взимку він приваблює різноманіттям вічнозелених дерев і чагарників; навесні – стрімким пробудженням природи, рясним, яскравим цвітінням весняних ефемероїдів – провісників весни; влітку – буянням величезного видового різноманіття квітучого різнотрав’я, що змінює з часом свої яскраві аспекти, рясним цвітом дерев, чагарників, ліан; восени – золотим і багряним вбранням дерев на зеленому фоні ялин, ялиць, сосен, туй, ялівців…

Меню