- Договір про академічну мобільність Erasmus+ з університетом Alexander Dubcek University of Trencin, Slovakia
- Договір про співпрацю з Університетом Яна Длугоша в Ченстохові, Польща від 16 травня 2018 року
- Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща)
- Угода про освітню і наукову співпрацю з Північним національним університетом м. Іньчуань, провінція Нінся, Китай
- Угода про співпрацю з Університетом Святих Кирила та Мефодія в Трнаві, Словацька Республіка від 16 грудня 2020 року
- Угода про співпрацю із Сілезьким університетом у Катовіце, Польща від 10 лютого 2017 року
- Угода про співробітницво з Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Республіка Польща від 2017 року
У 2023-2024 н.р. Програма Балтійських університетів BUP та секретаріат Åbo Akademi (Фінляндія) анонсували Baltic University Programme Teachers’ Course “Education for Sustainable Development (ESD) in Higher Education”, на який було подано більше 70 заявок. Однією із відібраних учасників стала доцент кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії СумДПУ імені А.С. Макаренка Харченко Ю.В.
Метою BUP Teachers’ Course є краща інтеграція Цілей сталого розвитку ООН у викладання, курси та навчальні програми. Акцент робиться на методології навчання за допомогою електронного навчання та двох семінарів, які проходять у очному форматі.
Перший тренінг, який проходив 27-29 вересня 2023 р. в рамках Baltic University Programme Teachers’ Course “Education for Sustainable Development (ESD) in Higher Education”, був організований за підтримки RESCUU на базі Ризького технічного університету (RTU) у м. Рига, Латвія. Цей тренінг об'єднав викладачів різних європейських університетів Фінляндії, Швеції, Естонії, Литви, Латвії, Німеччини, Польщі та України, що працюють за різними науковими напрямками. Учасники мали змогу познайомитись зі структурою та викладачами Ризького технічного університету, бібліотекою університету; отримали практичні поради від організаторів та колег із інших університетів щодо розробки та реалізації так званого Change project, який має стати результатом навчання на курсі. Цікава концепція заходу, можливість обміну думками і досвідом, гостинна та доброзичлива атмосфера разом із добре спланованою організацією дозволили учасникам насолоджуватись процесом навчання та творчості.
З 30 червня по 08 липня 2023 року здобувачі вищої освіти, зокрема й за спеціальністю 014 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Безбородова Є. та науково-педагогічні працівники кафедри біології людини, хімії та методики навчання хімії Бабенко О.М., Вакал Ю.С., Кущ Ю.І., Харченко Ю.В. взяли участь у роботі І Міжнародної школи «Natural Science Research School», яка організована спільно між СумДПУ імені А.С. Макаренка (Україна) та Університетом Св. Кирила і Мефодія у Трнаві (Словаччина).
У рамках програми дослідницької школи були проведені: екскурсії по м. Кошице, Братислава, Трнава; науково-дослідницькі майстер-класи по оцінці біохімічних показників молочнокислих продуктів, майстер-класи по вимірюванню та оцінці різних фізико-хімічних показників якості комунально-господарчої і природної води (концентрація катіонів та аніонів, значень кислотності та загальної твердості, загальна кількість розчинених солей та рівень мінералізації); лекція з питань консервації ex situ для збереження генетичного різноманіття рослин. Для розвитку еконавичок учасників школи були на практиці досліджені особливості організації сортування відходів.
03 липня 2023 року відбулася зустріч із адміністрацією Університету Св. Кирила і Мефодія в Трнаві. Були обговорені шляхи подальшої співпраці, академічної мобільності для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С.Макаренка, участі у спільних грантових проєктах. Викладачі Університету св.Кирила і Мефодія у Трнаві ознайомили із матеріально-технічною базою факультету Природничих наук, особливостями організації освітнього процесу, зокрема з автоматизованими системами керування освітнім процесом, технологіями дистанційного навчання, електронного документообігу, змісту навчальних програм, навчальних планів та процедури вільного вибору освітніх компонентів. Пані доцентка познайомила з матеріально-технічним забезпеченням лабораторного практикуму з молекулярної та клітинної біотехнології, мікробіології та вірусології, хімії довкілля. Професор Джозеф Сокол продемонстрував обладнання лабораторій аналітичної хімії, органічної хімії, спектрального аналізу, електрохімії, хроматографії, хемометрії. Позитивною практикою є наявність повністю обладнаних сучасних лабораторій для виконання бакалаврських та магістерських робіт. Познайомилися із умовами проживання, харчування та дозвілля (Free students zona) студентів.
Усі учасники Міжнародної школи отримали сертифікати, що підтверджують їх участь у цій школі. Детальніше на сторінці: https://pgf.sspu.edu.ua/mizhnarodna-akademichna-mobilnist
- Головна
- Про кафедру
- Освітньо-професійні програми
- Нормативні документи
- Моніторинг якості освіти за ОПП
- Освітній процес
- Академічна доброчесність
- Академічна мобільність та гостьові заняття
- Аспірантура
- Науково-дослідна робота
- Співпраця зі стейкхолдерами та випускниками
- Підвищення кваліфікації викладачів кафедри
- Договори та угоди про співпрацю
- Навчально-методичне забезпечення
- Навчальні дисципліни
- Кваліфікаційні роботи
- Музей хімії
- Контакти