Кафедра загальної та регіональної географії

Сумський відділ Українського географічного товариства

unnamed 0e41f                         https://sites.google.com/view/sumygeo/

На базі кафедри діє Сумський відділ Українського географічного товариства (голова – доцент Корнус А.О., вчений секретар – ст. викл. Данильченко О.С.), членами якого є науково-педагогічні працівники Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, працівники закладів професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти Сумської області. Члени товариства мають можливість долучатися до заходів, що їх проводить товариство, користуватися фондами створеної на громадських засадах наукової бібліотеки Сумського відділу УГТ.

10 жовтня 2023 р. Голова Сумського відділу Українського географічного товариства А.О. Корнус взяв участь у засіданні Вченої ради Українського географічного товариства, на якому було схвалено для подальшого винесення на розгляд чергового з’їзду Товариства проєкт нової редакції Статуту Українського географічного товариства та зразки нагрудного знака члена Українського географічного товариства і нагрудного знака Почесного члена Українського географічного товариства, а також схвалено пропозицію щодо встановлення в Україні професійного свята «День географа» та прийнято низку рішень із забезпечення діяльності Товариства та підготовки до проведення чергового з’їзду Товариства.

20 жовтня 2022 р. відбулося вручення квитків новим членам Сумського відділу Українського географічного товариства. Серед нових членів відділу – науково-педагогічні працівники Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, працівники закладів професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти Сумської області. Вітаємо колег у нашому товаристві.

Спільним зусиллями Сумського відділу Українського географічного товариства і кафедри загальної та регіональної географії СумДПУ імені А.С. Макаренка постійно проводяться заходи, спрямовані на популяризацію географічної науки та освіти у регіоні. Серед них - науковий круглий стіл «Актуальні проблеми сучасної географічної науки та освіти» (2016 р.), І Сумські наукові географічні читання молодих учених (2016 р.), науковий семінар "Трансформації географічного простору на пострадянських територіях" (2017 р.), Всеукраїнські наукові конференції І-VIІ Сумські наукові географічні читання (2017-2022 pр.).

Продовжує видаватися щорічник Наукові записки СумДПУ імені А.С. Макаренка. Географічні науки (у 2022 р. вийшов 13-й (3-й випуск другого тому) випуск названої серії.