Головною метою міжнародної діяльності кафедри загальної та регіональної географії є якісна підготовка майбутнього конкурентноспроможного фахівця в галузі географії та географічної осввіти, який відповідає вимогам сучасного ринку праці.
Кафедра тісно співпрацює з багатьма організаціями та освітніми установами, підтримує зв’язки з науковцями з різних країн світу. Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних проектах, школах, семінарах та конференціях.
Здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія) взяли участь у природничій дослідницькій школі «Youth and sustainable development» у м. Слупськ (Польща) в рамках гранту V4 Generation Mobility Mini-Grant
2-6 грудня 2024 р. здобувачі освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія): А.В. Паук, Л.В. Вацик і А.О. Волинська взяли участь у природничій дослідницькій школи «Youth and sustainable development» у м. Слупськ (Польща). Цей проект реалізується в рамках міні-гранту V4 Generation Mobility Mini-Grant і спрямований на спільну діяльність для сталого розвитку та захисту навколишнього середовища. Партнерами проекту є Поморський університет у Слупську (Польща), Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка (Україна) і eніверситет св. Кирила і Мефодія в Трнаві (Словаччина).
Молоді науковці та студенти з Польщі, України та Словаччини мали можливість представити свої країни та університети, а також поділитися інформацією про поточні дослідницькі проекти, які виконуються в їхніх інститутах. Це була чудова можливість встановити міжнародні контакти, обмінятися досвідом та надихнутися на подальшу освітню і наукову діяльність. У рамках проєкту відбувся Форум зелених рішень, який складався з трьох тематичних секцій, що стосувалися ключових екологічних проблем: Захист довкілля та стійкість екосистем; Інноваційні технології, спрямовані на зменшення забруднення та стале управління ресурсами.
Науково-педагогічні працівники кафедри загальної та регіональної географії взяли участь міжнародному проєкті "Менторська школа 5.0"
"Менторська школа 5.0" впроваджується в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Ukrainian Center for Independent Political Research та Центр демократії та верховенства права за підтримки USAID Ukraine. 20-21 серпня 2024 року науковці кафедри загальної та регіональної географії Анатолій Корнус і Олеся Корнус, а також зав. науково-дослідним сектором СумДПУ імені А.С. Макаренка Віталій Омельяненко на базі ГО «ВАЖЛИВА» (м. Олександрія) пройшли стажування в рамках названої школи. Це був унікальний і надзвичайно корисний досвід, який дав можливість поглибити знання у сфері стратегічного планування, управління командою, фінансового обліку, ризик-менеджменту та роботи з громадами. Учасники мали змогу взяти участь у сесії зі стратегічного планування, де обговорювалися ефективні методи управління командою та визначення напрямків розвитку організації. Тренінги з видів та форм співпраці, розробки програм, участі у коаліціях та інформаційної діяльності, відвідування новоствореного Центру психічного здоров'я «Сила жити», допомогли зрозуміти нові підходи до роботи у громадському секторі.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Особливо цінним стало практичне заняття з складання звітності та бюджетування, що дало змогу удосконалити навички фінансового управління. Семінар з управління ризиками та комунікації з донорами відкрив нові перспективи для подальшої діяльності в умовах викликів, з якими стикаються сучасні організації. Не менш важливим був процесний підхід в управлінні проєктами, що продемонстрував, як оптимізувати робочі процеси для досягнення максимального результату. Експедиційний виїзд до Приютівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області, дав можливість ознайомилися з досвідом розвитку громад, вирішення місцевих проблем здійснюється на засадах співпраці між органами місцевого самоврядування й громадськими організаціями. Відвідування адміністрації Приютівської територіальної громади, зеленої садиби у с. Протопопівка, порявняльний аналіз рекреаційної інфраструктури Олександрії та Приютівки стало чудовою нагодою для обміну досвідом та пошуку нових ідей задля розвитку громад. Зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства стали додатковим джерелом натхнення та сприяли налагодженню важливих контактів для майбутньої співпраці. Обговорення особливостей роботи з громадами та залучення мешканців до розв’язання актуальних проблем виявилося надзвичайно цінним, адже дозволило поглибити розуміння процесів, що впливають на розвиток місцевих громад.
Зав. кафедри загальної та регіональної географії взяла участь у Міжнародній весняній школі "Internationalization and Internationalization at Home through Virtual Exchange: Creating a Motivating Environment for Collaborative Online International Learning (COIL)"
Здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники кафедри загальної та регіональної географії взяли участь воркшопі «Досвід ЄС щодо сталого розвитку туризму»
28 березня 2024 року викладачі кафедри загальної та регіональної географії і здобувачі освіти спеціальностей 014 Середня освіта та 106 Географія долучилися до воркшопу «Досвід ЄС щодо сталого розвитку туризму», який проводився в межах реалізації проєкту «Європейські цінності: сталий розвиток, економічна безпека та цивілізаційні імперативи» 101127413 — EVSDESCI (програма Еразмус+ напрям Жан Моне), що фінансується Європейським Союзом. У ході зустрічі були обговорені питання використання онлайн-інструментів моніторингу зеленого та цифрового переходу європейської туристичної екосистеми, ревіталізація як інструмент сталого розвитку туризму: кейс м. Лодзь, Польща (спікер - Ганна Горіна), проаналізовані критерії та програми сертифікації сталого розвитку європейського готельного бізнесу (спікер - Тетяна Кожухова), розглянуто стале управління індустріальною спадщиною в контексті розвитку урбаністичного туризму (спікер - Катерина Горюнова), обговорено розвиток туризму в індустріальному місті: кейс м. Кривий Ріг, Україна (спікер - Ганна Літвінчук).
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Участь викладачів та студентів кафедри загальної та регіональної географії у вебінарі «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність»
25 січня 2024 року викладачі та здобувачі освіти кафедри загальної та регіональної географії долучилися до онлайн вебінару, який проходив у Запорізькому національному університеті за сприяння програми Європейського Союзу Еразмус+, напрям ім. Жана Моне проєкту 101085348 – EUROSECRET – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність». Учасниками вебінару були представники економіки, бізнесу та управління, державної влади, громадських організацій та установ, науковці, представники молоді NEETs1, освітяни та інші зацікавлені сторони. Під час вебінару обговорювалися питання європейських моделей соціального підприємництва, їх відмінні риси, законодавство, перешкоди та переваги українського соціального бізнесу на ринках ЄС; необхідність соціалізації українського бізнесу та її рівень; особливості різних моделей соціального бізнесу в ЄС для впровадження в українську економіку.
Дякуємо організаторам за запрошення та цікаві доводі.