Виховна робота та кураторство

Кафедра загальної та регіональної географії

СПИСОК КУРАТОРІВ ЗА КУРСАМИ (групами)
2024-2025 н.р.

  • Куратор груп 1 курсу (711 група) - кандидат  географічних  наук, доцент  Данильченко Олена Сергіївна. 
  • Куратор груп 2 курсу (721+711 стн, 722+712 стн, 723) – кандидат  педагогічних наук, доцент  Король Олена Миколаївна. 
  • Куратор груп 3 курсу (731+721 стн, 732+722 стн, 733) – кандидат географічних наук, доцент Корнус Олеся Григорівна.    
  • Куратор груп 4 курсу (741+731 стн, 742+732 стн, 743) – кандидат географічних наук, доцент  Корнус Анатолій Олександрович  . 
 

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ

 Національно-патріотичне виховання

  • День козацтва та Покрови
  • Акція «Запали свічку. Хвилина мовчання»
  • День вишиванки
  • Вшанування Героїв Небесної Сотні

 Екологічне виховання і здоровий спосіб життя

  • Інструктаж з пожежної безпеки

Мистецьке та естетичне виховання

  • Посвята у студенти
  • «Алло! Ми шукаємо таланти»
  • День студента
  • День природничо-географічного факультету
  • «Що? Де? Коли?»
  • День Святого Валентина
  • «Містер та Міс Природність»

Події

2020-2021

23 червня 2021 року к.г.н., доц., куратор 731 групи Корнус О.Г. провела кураторську годину із здобувачами вищої освіти. На зустрічі студенти обговорили результати літньої екзаменаційної практики, проаналізували проблеми та складнощі, які виникали під час освітнього процесу як у другому семестрі, так і за весь рік. Обговорили плани на наступний навчальний рік та прослухали інструктаж з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу під час літніх канікул.

 

2019-2020

18 лютого 2020 року студенти природничо-географічного факультету відвідали захід, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні - "Майдан у пам'яті людській. Майдан в серцях народу!"

Студенти прослухали лекцію та подивились документальний фільм про героїзм та самовідданість героїв Майдану. Далі відбулося обговорення заходу у вигляді кураторських годин.

2018-2019

У неділю 15 квітня 2019 року скаути Сумщини ВМГО «НОСУ» та студенти-макаренківці фізико-математичного та природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка провели разом мандрівку у майбутнє. До Всесвітнього Дня космонавтики і авіації діти і підлітки підготували фантастичні проекти.

Дивовижне майбутнє представляли різноманітні роботи, зорельот до альфи Центавра, міста в океанах Землі і на поверхні Меркурія, проекти пошуку позаземного розуму, заселення Сонячної системи і, навіть, нова техніка ефективної боротьби з лісовими пожежами! В якості журі виступили всі учасники конкурсу, виставляючи свої оцінки проектам. Автори проектів переможців отримали винагороди – грамоти і книжки з фантастичними оповіданнями. З презентацією конкурсу фантастичних проектів скаути Сумщини ВМГО «НОСУ» виступили на обласному телебаченні саме в день свята – 12 квітня !

2017-2018

20 квітня 2018 р. студенти 741 групи разом із зав. кафедри загальної та регіональної географії, доц. О.Г. Корнус відвідали Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, який є координаційним і методичним центром просвітницької еколого-натуралістичної роботи в місті, ініціатором та організатором природоохоронних акцій, творчих фестивалів. Екскурсоводи розповіли студентами про основні напрями діяльності центру: біологічний, екологічний, природоохоронний, краєзнавчий, валеологічний, декоративно-ужитковий, художньо-естетичний, дослідно-експериментальний, профорієнтаційний, реабілітаційно-оздоровчий.

 У центрі студенти відвідали куточок живої природи (30 видів декоративних птахів та тварин), комплекс акваріумного рибництва (45 видів акваріумних мешканців), кабінет екології та краєзнавства, навчально-тваринницьку ферму (16 видів с/г тварин, представлених 27-а породами), теплицю (500 видів рослин, з них – 300 видів кактусів), музей хліба, краєзнавчо-етнографічний музей. Студенти, як майбутні вчителі ознайомилися з розробленою центром моделлю безперервної екологічної освіти, яка починається зі школи раннього розвитку дитини «Журавлик» і продовжується в 152 гуртках 45 профілів.

Найбільше враження на студентів справив Народний Музей Хліба, основна мета якого – виховання національно-свідомого громадянина нашої держави на високих ідеалах і традиціях українського народу. Однією з них є шанобливе ставлення до хліба. В Музеї зібрано хліб з багатьох куточків світу: болгарська коляда, вірменський лаваш, хліб естонський та туркменський, вироби пекарів Сумського хлібозаводу і навіть зберігається хліб, який випікали під час Голодомору в 1933-1934 рр. В експозиції Музею також розповідається про розвиток хліборобства в період колективізації, Голодомор на Україні (1932-33 рр.), під час якого загинуло близько 10 млн людей. В експозиції значне місце відведено розповіді про хліборобську ниву воєнних (1941-1945) років та в період її відродження, зокрема показані норми видачі хліба населенню блокадного Ленінграда по хлібних карточках. У всіх експонатах заклик до народів світу не допустити нових смертей і руйнувань. Під час екскурсії студенти ознайомилися з колишніми предметами побуту, за допомогою яких виготовлявся хліб: віялка і млинок, жорна, ступа і товкач.

20 ddd99 511573778 29347

Меню